A projekt fő témája a „Kalácsfonási technikák” bemutatása volt. A magyarországi diákok iskolánk tanműhelyében Megyesi Emese szakoktató felügyelete mellett gyakorolták a 2-3-4-6-10 tésztaágakból készíthető fonatokat, amelyek a mi tájegységünkre jellemzőek. A szakmai bemutató után, a programban résztvevő diákok vegyes csoportokban, verseny formájában bizonyították, hogy sikeresen elsajátították a különböző fonási technikákat. A díjkiosztón büszkén vették át iskolánk aligazgatójától, Soos Vioreltől a megérdemelt okleveleket, aki köszönetet mondott a vendégiskola tanulóit kísérő és a programban szervezőként segítő tanároknak.
A szakmai programok mellett több Szatmár megyei, máramarosi és szilágysági nevezetességet is megtekintettünk. Megcsodáltuk a Șuior-i panorámát a libegőről, a Zsibói Botanikus kertet, elámultunk a különös természeti képződmények láttán a Sárkányok kertjében.
A program második része Nyíregyházán folytatódott, ahol a mi diákjaink és kísérő tanáraik az iskola tanműhelyében ismerkedtek az 1-2-5-6-7 tésztaágakból fonható termékekkel, Pristyák István szakoktató vezetésével. A megismert termékeket meg is sütöttük és jutalomként közösen el is fogyasztottuk.
A magyarországi program is bővelkedett látnivalókban. Többek között ellátogattunk a méltán híres egri várba, ahol egy szervezett stratégiai játék keretén belül bizonyíthattuk irodalmi és történelmi tudásunkat. Meglátogattuk az Egerben található Marcipán múzeumot, valamint a Nyíregyházi Falumúzeumot és Állatparkot.
A kitűnő szervezésnek köszönhetően a hat nap alatt mindannyian megannyi új szakmai és kultúrális ismerettel gyarapodhattunk és sok új barátság szövődött.